Italo Disco, Disco

Italo disco to prosta i łatwo wpadająca w ucho melodyjna muzyka, która zawiera proste teksty dotyczące codziennego życia.

Gatunek ten  wywodzi się z muzyki disco i euro disco a jej korzenie wywodzą się z muzyki dyskotekowej z słonecznej Italii.

Termin italo disco został użyty do celów marketingowych przez założyciela firmy fonograficznej ZYX Music, Bernharda Mikulskiego. To dzięki niemu, muzyka italo disco zyskała rozgłos w Europie i rozprzestrzeniła się na inne kontynenty.

W Polsce największa popularność tej muzyki, przypadła na połowę lat osiemdziesiątych. W tym okresie, na wszystkich dyskotekach królowali wykonawcy italo disco, a największą popularnością cieszyli się: Savage, Radiorama, Ken Laszlo, Scotch czy Miko Mission. Pod koniec lat 80 italo disco, traciło na popularności, a muzyka dyskotekowa zmieniała się w styl Eurobeat.

Z chwilą pojawienia się internetu i wielu internetowych stacji radiowych, muzyka italo disco zaczęła stopniowo powracać. Wiele nagrań pojawiło się na nowo w wersjach remix, wprowadzono też nowy termin marketingowy italo disco new generation, który ma za zadanie zarówno trafiać do fanów italo disco z lat 80, jak również do słuchaczy młodszego pokolenia.

Nasz sklep internetowy posiada duży wybór płyt muzycznych z italo disco, od wytwórni  specjalizujących się w jej wydawaniu. Wśród tych firm wiodącą rolę pełnią ZYX Music i Blanco Y Negro, a ich serie ,,Italo Disco Collection” , „I Love Disco Diamonds Collection” i „Italo Disco New Generation” dostarczają wiele radości wszystkim fanom italo disco.

Gwiazdy Muzyki Italo Disco

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
 80S CHARTS HITS

80S CHARTS HITS

39,98 PLN
Koszt wysyłki od: 7.00 PLN
Bolero Mix [CD]

Bolero Mix [CD]

79,98 PLN
Koszt wysyłki od: 7.00 PLN