Kod producenta: 9788392933199
Gwarancja: 3 miesiące
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.00 PLN

JAK ZOSTAĆ KRÓLEM

Nr kat. 9788392933199

Dystrybutor – Kino Świat.

OPIS FILMU

Główny oscarowy faworyt 2011 – zdobywca imponującej liczby 12 nominacji, z czego 4 zamieniły się w złote statuetki w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Fillm, Reżyseria, Scenariusz oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy - Colin Firth.

Zdobywca Złotego Globu 2011 dla Najlepszego Aktora - Colin Firth (w sumie nominowany do Złotych Globów w 7 kategoriach).

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

Gatunek – komedia.

Język – angielski (DTS, D.D 5.1), polski (D.D 5.1).

Napisy – polski.

Reżyseria - Tom Hooper.

Obsada - Colin Firth, Geoffrey Rush, Guy Pearce, Helena Bonham Carter, Michael Gambon.

Czas projekcji – 114 min.

Dodatki - zwiastun filmu.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...